Az IBM Planning Analytics szoftvere egy olyan mesterséges intelligenciával támogatott tervezési megoldás, amely segítségével túlléphetők a manuális tervezés határai. Vállalati tervezési folyamatait leképezve gyorsabban és pontosabban készíthetünk terveket.
Segítségével:
Tekintse meg hogyan értékelték a G2 által megkérdezett felhasználók az IBM Planning Analytics with Watson megoldását.
A Watson mesterséges intelligencia alapú tervezési megoldás azzal támogatja a vállalkozásokat, hogy lehetővé teszi a tervező-elemző munkatársaik számára, hogy kevesebb időt tölthessenek a nagy mennyiségű adat manuális összesítésével, így több idő jusson az elemzésre, valamint más magasabb szintű feladataikra.
A Planning Analytics integrálja az üzleti tervezést, a teljesítmény visszamérést és az operatív adatokat, hogy a vállalatok a földrajzi elhelyezkedéstől és a szerkezettől függetlenül optimalizálni tudják a tervezési kapcsolattartást, ezzel együtt az üzleti eredményességüket is.
A Planning Analytics szoftvere az adatok azonnali láthatóságát, az együttműködési folyamatokon belül lehetőséget nyújt a tervezési felelősség delegálására, ezzel számonkérhetőséget és az információk konzisztens nézetét biztosítja. A vállalati tervezés központjában összefutó adatok segítik az üzemeltetési folytonosság gyors stabilizálását, valamint az új lehetőségek kihasználását a vezetők számára.
A tervezés megkezdéséhez elegendő csupán a Planning Analytics webes felületén, vagy Excel munkafüzetünkben elkészítenünk terveinket, vizsgálandó folyamatainkat, szcenárióinkat. Az IBM Planning Analytics ezután a prediktív képességekkel rendelkező mesterséges intelligencia segítségével segít előállítani a megfelelő tervet, és az ahhoz szükséges lépéseket. A terven végzett módosítások újraszámított eredményei azonnal láthatók a felületen, ráadásul semmilyen külső szoftverre nincs ehhez szükségünk, mert a Planning Analytics robosztus dashboard funkciója minden szükséges funkcionalitást tartalmaz.
Az elkészült kimutatások rendkívül vizuálisak, könnyen bemutathatóak. A tervező OLAP adatszerkezet lehetővé teszi, hogy a részterveket az azokat jellemző saját üzleti hierarchiák (dimenziók) mentén kerüljenek kiszámításra, ilyen például az általános főkönyvi struktúra és az arra felépített eredménykimutatás.
A TM1 történetileg mindig is többdimenziós adatszerkezetekben tárolt és számított, de a Planning Analytics jelenlegi verziójában újdonságként hat a tervezési elemek tulajdonságaiból felépíthető ún. virtuális dimenziók használata, ezzel gyorsítva a fejlesztési, modellezési időt, és biztosítva a dinamikusabb, gyorsabb elemzést, riportolást.
A webes Workspace felületen drag-and-drop módszerrel hajtható végre mind a fejlesztés, mind pedig a nézetek összeállítása. A webes felület az eszköztárával képes kiszolgálni a rendszer összes felhasználóját, ugyanabban az eszközben történik a fejlesztés, az adatgyűjtés és a tervezési folyamat utolsó lépésének tekinthető beszámolókészítés is.
A legtöbb vállalat a tervezési feladatokat elosztottan látja el, szakterületek a saját terveikért felelősek, a központi kontrolling konszolidál és tervezi a saját felelősségi körükbe tartozó irányítási és vállalati szinten tervezendő adatokat, de jellemzően kezelik a központi érvényesítésű paramétereket is, mint például várható devizaárfolyamok.
A Planning Analytics úgy támogatja a testre szabott tervezési folyamatokat, hogy közben az adataik egy központi adatbázisban kerülnek tárolásra, amelyre igazak az általánosan elvárható fő jellemzők, mint a
A szoftver egy kontrolling szemszögből jól használható eszköz, amelyben az adattáblák nem csupán háttértárolók, de a tervező felhasználók által forgathatók, szűrhetők, diagramokká alakíthatók és vissza, összeszinkronizálhatóak, illetve tartalmaznak különféle beépített kalkulációs logikákat és formázásokat. Természetesen a dinamikus átalakítások kiindulópontja jellemzően 1-1 jól kialakított, a felhasználók számára kiajánlott alapértelmezett nézet.
A fejlett, testre szabható dashboardok előállításának képessége miatt a jelenlegi tapasztalatok szerint a Planning Analytics teljes mértékben megállja a helyét önkiszolgáló vizuális elemző és beszámoló eszközként.
A megkérdezett ügyfelek beszámoltak arról, hogy a költségvetési és tervezési idők 63%-kal, illetve 70%-kal csökkentek, valamint több mint egymillió dollárt takarítottak meg. A mesterséges intelligencia által végzett számításokban nem keletkezhetnek hibák, és szinte azonnal végez az egyébként roppant időigényes munkával, így a szakembereknek már csak az eredmények elemzésére kell összpontosítaniuk.
Érdemes kiemelni, hogy a Planning Analytics jelenlegi képességei nem csupán a TM1 tervezési erősségeit hivatott folytatni, hanem sok szállal kötődik az IBM Watson elemzési és megjelenítési megközelítéséhez, valamint a Cognos Insight vizuális funkcióihoz.
Az IBM Planning Analytics továbbá könnyen integrálható bármely piacvezető ERP/főkönyvi szolgáltatásához, adatbázishoz, kapcsolódó adatforrásokhoz vagy API-khoz.
Az IBM Planning Analytics alkalmazható egyaránt lokálisan a számítógépünkön, a felhőben, vagy akár az IBM Cloud Pak for Data rendszerben.
Kapcsolat:
Bánki Zsolt, +36 20 823 5807
banki.zsolt@virzrt.hu